>>> lubomír brabec

Koncertní agentura PISKO - Lubomír Brabec

lubomír brabec

Koncertní agentura PISKO

Lubomír Brabec

Lubomír Brabec (1953) patří k nejvýznamnějším koncertním kytaristům současnosti. Pochází z Plzně, začínal jako houslista a ke kytaře se dostal až ve svých třinácti letech. O dva roky později nastoupil na plzeňskou konzervatoř a svá studia posléze dokončil na konzervatoři v Praze. Významným mezníkem v jeho uměleckých začátcích byl úspěch, kterého dosáhl v roce 1974 na Mezinárodní kytarové soutěži v Paříži, kde získal titul laureáta. V roce 1980 obdržel stipendium britské vlády a pokračoval ve studiích na londýnské Royal Academy of Music, kde se ve světově proslulém Early Music Centre věnoval interpretaci dobové hudby minulých století se speciálním zaměřením na loutnovou literaturu.

Lubomír Brabec

Lubomíru Brabcovi je vlastní stylově pestrý repertoárový rejstřík, kterým naplňuje své početně bohaté recitály i vystoupení s předními orchestry. Je oblíbeným hostem různých televizních pořadů a rozhlasových studií. Vystupuje nejen jako sólista, ale též jako partner předních pěvců a instrumentalistů (G. Beňačková, E. Vidal, L. Bílá, Š. Margita, P. Šporcl, J. Svěcený, J. Bárta). Neméně atraktivní je jeho nahrávací činnost. Diskografie Lubomíra Brabce obsahuje více než 30 titulů (mj. autorská alba F. Sor, J. S. Bach, F. Tárrega, N. Paganini, A. Vivaldi). Za snímek Rodrigova Concierta de Aranjuez (Panton) byl roku 1986 oceněn "Zlatým štítem" (nejlepší nahrávka roku) a brazilská vláda mu v roce 1989 udělila medaili Heitora Villa-Lobose. Od firmy Supraphon Records obdržel dvě "Zlaté desky" - první v roce 1991 a druhou v roce 1996 za nahrávku Vivaldiho koncertů. V loňském roce obdržel zlatou a platinovou desku společnosti MULTISONIC za nahrávku Vánočních transformací.

Mezi poslední CD Lubomíra Brabce patří společná deska s harfistkou Kateřinou Englichovou Španělské tance E. Granadose a CD 3 quitars - výsledek unikátního projektu spojení klasické, jazzové a rockové kytary, v němž byli jeho parnery Luboš Andršt a Petr Janda.

Jako první hudebník na světě uskutečnil v roce 1997 koncert v šestém světadílu, v Antarktidě, který zopakoval i v roce 2004.

<<< Zpet